Борка Талевски бр.7
1000, Скопје,Р. Македонија
тел: +389 2 2460 299
факс: + 389 2 3216 825
емаил: info@delfinatravel.mk

Апартмани "POSEIDON" Дионисиос

Дионисиос е мало туристичко место веднаш до Неа Модања, од источната страна на Касандра, на 65 км. од Солун и 166 км. од македонската граница. Типично летно грчко летувалиште, со прекрасна, песочна, 2,5 км. долг плажа. Исклучително мирно место, го препорачуваме за семејства и парови кои сакаат вистински одмор. Местото има малку хотели и апартмани, но е полно таверни, бутици, кафе барови.


Апартманите “Poseidon” се во центарот на Динисиос, на околу 70-80 м. од плажа. На приземјето е приемниот дел за гостите. Собите се широки и просторни, секоја со комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа) и тераса.


Апартмани “Poseidon” - Дионисиос (вонсезонски цени)

Термин

5.5

12.5

19.5

26.5

2.6

9.6

16.6

23.6

1.9

8.9

15.9

22.9

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

/

55

65

75

85

105

115

125

125

115

105

85

3. и 4. лице

/

35

35

35

35

35

35

35

35

35

35

35


Апартмани “Poseidon” - Дионисиос (сезонски цени)

Термин

30.6

7.7

14.7

21.7

28.7

4.8

11.8

18.8

25.8

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

215

235

260

270

270

270

270

270

235

1/4

320

340

370

400

400

400

400

400

340

1/5

330

355

385

410

410

410

410

410

355

 

Напомени и услови:

 • Цените во табелите се дадени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност,  1 евро = 62 мкд
 • Вонсезонските цени се по лице со вклучен автобуски превоз
 • За аранжман со сопствен превоз (вонсезона), кај првите 2 лица од цената се одбиваат по 10 евра
 • Сезонските цени се дадени за наем на цело студио/ апартман
 • Максимум дозволен број на лица над бројот на кревети во студио/ апартман е едно дете до 6 години
 • Автобуски превоз по лице:
  • Возрасни 35 евра
  • Деца до 12 години 25 евра
  • Деца до 2 години бесплатно (без седиште)
 • Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во канцелариите на агенцијата


За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ